Webinar pt. Ocena śródokresowa w szkole doktorskiej
Data: kurs 2-dniowy: 25 i 27 maja br., godz. 9.00-11.45
Rejestracja odbywa się za pośrednictwiem formularza dostępnego na platformie ClickMeeting (kliknij tutaj). Osoby chcące wziąć udział w webinarze zostaną poproszone o podanie m.in. adresu e-mail (na który otrzymają Państwo potwierdzenie) oraz numeru telefonu (który będzie przydatny wyłącznie w celu potwierdzenia adresu).
Zaproszenie do pobrania (wkrótce)
Adresaci: P.T. Osoby odpowiedzialne za kształcenie doktorantów w nowej formule, jaką jest szkoła doktorska – przedstawicieli uczelni, instytutów naukowych PAN i instytutów badawczych, a także osoby uczestniczące – na różnym etapie – w procesie tytułowej oceny śródokresowej.
Program kursu:
- Pojęcie i cele oceny śródokresowej
- Ustawowe ramy oceny śródokresowej
- Prawo wewnętrzne a ocena śródokresowa
- Komisja oceniająca
- Inne podmioty uczestniczące w ocenie śródokresowej
- Szczegółowy harmonogram przeprowadzenia oceny śródokresowej
- Realizacja indywidualnego planu badawczego jako przedmiot oceny śródokresowej
- Dopuszczalność modyfikacji indywidualnego planu badawczego
- Jawność wyniku oceny śródokresowej
- Weryfikacja przeprowadzonej oceny śródokresowej
- Ostateczny wynik oceny śródokresowej
- Struktura rozstrzygnięcia w przedmiocie oceny śródokresowej
- Elementy uzasadnienia oceny śródokresowej
- Dodatkowe uprawnienie doktoranta wynikające z pozytywnej oceny śródokresowej
- Skutki uzyskania negatywnej oceny śródokresowej
- Monitoring i działania naprawcze
Opłaty: (obejmują udział w spotkaniu, materiały szkoleniowe, numerowany certyfikat w formacie pdf, konsultacje po szkoleniu).
Udział wyłącznie w szkoleniu pt. Ocena śródokresowa w szkole doktorskiej wynosi 380 zł (Vat zw., opłata całościowa za 2 dni szkolenia), dotyczy również uczelni niepublicznych.
Wykładowca: mgr Jacek Pakuła - prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, związany z Zakładem Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Autor artykułów prasowych (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Forum Akademickie) i publikacji naukowo-szkoleniowych z zakresu pomocy materialnej, w latach 2013-2016 pełnomocnik Dziekana WPiA UMK ds. Kontaktów z Interesariuszami, współtwórca Forum Pracodawców Wydziału Prawa i Administracji UMK. Pomysłodawca cyklu projektów naukowo-szkoleniowych, w tym Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Dyrektorów i Kadry Kierowniczej Szkół Doktorskich.
Kontakt: mgr Jacek Pakuła, tel. 604 64 35 54, e-mail: webinar@fpm.edu.pl