Logo-jacek

 

Szanowni Państwo,

 

w tym miejscu w kilku zdaniach przedstawiamy zasady pozwalające wziąc udział w naszych webinarach.

Organizujemy nasze projekty przy wykorzystaniu platformy ClickMeeting. Jest ona wygodna m.in. dlatego, że możliwy jest udział przy wykorzystaniu przeglądarki, bez ściągania dodatkowych programów itd.

Każdy webinar wiąże się z wypełnieniem formularza rejestracyjnego, po którym otrzymają Państwo wiadomość - podziękowanie za zarejestrowanie się. W przypadku braku takiej wiadomości w ciągu 24h prosimy o kontakt na adres: pracownia@fpm.edu.pl - możliwe, że wpisany został błędny adres i wtedy system nie może dostarczyć potwierdzenia rejestracji.

Jeśli rejestracja nastąpiła poprawnie to trafi do Państwa druga wiadomość - potwierdzenie udziału w webinarze. Nasze projekty mają określoną liczbę uczestników i ostatnie doświadczenia pokazują, że limit często jest wyczerpany, a my wtedy organizujemy kolejną edycję wydarzenia.

W wiadomości potwierdzającej rejestrację otrzymają Państwo adres www, w którym odbędzie się nasze spotkanie. Można do niego dołączyć (poczekalnia), albo wejść tuż przez terminem rozpoczęcia webinaru (zalecamy pojawienie się 15 minut przed rozpoczęcie). Pokój uruchamiany jest automatycznie.

Przygotowując się do webinaru warto zadbać o notes i długopis. Formuła webinaru dopuszcza dwie opcje:

  • pierwsza, prowadzona w charakterze wykładu polega na tym, że uczestnicy widzą i słyszą prowadzącego, ale prowadzący nie widzi i nie słyszy uczestników. Mogą oni jednak komunikować się zadając pytania za pomocą czatu.
  • druga, prowadzone w mniejszym gronie pozwala uczestnikom mieć dostęp do mikrofonu, a także do kamery. Dostęp do mikrofonu, dzieki czemu można uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania, jest moderowany przez prowadzącego. Oczywiście nadal działa również czat do zadawania pytań.

Możliwe jest automatyczne przetestowanie połączenia z platformą ClickMeeting, jak również zorganizowanie testowego połączenia, np. dzień przed datą planowanego webinaru.

W tym miejscu prezentujemy równiez krótki filmik, ilustrujący przystąpienie do webinaru na platformie ClickMeeting.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu: pracownia@fpm.edu.pl

Serdeczne pozdrowienia
Jacek Pakuła