Logo-jacek

 

Zaproszenie do pobrania

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością informuję, że kolejna - III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Prodziekanów ds. Studenckich odbędzie się w Toruniu w dniach 1-3 kwietnia 2019 r.

Organizatorem niniejszego przedsięwzięcia jest Zakład Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz nasza Pracownia Szkoleniowo-Doradcza.

Program trzeciej edycji ogólnokrajowej konferencji będzie skoncentrowany przede wszystkim na nowym prawie. Przypomnieć należy, że z dniem 1 października 2018 r. weszła w życie ustawa - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Nowe przepisy dotyczące spraw studenckich w znacznej mierze wejdą w życie jednakże z dniem 1 października 2019 r.

Mając na uwadze cykliczny, ale i ogólnopolski charakter naszej konferencji, wyrażamy przekonanie, że nowe prawo będzie zachętą do prezentacji własnych poglądów na tytułowe problemy. Dotychczas zorganizowane dwie edycje naszej konferencji zgromadziły P.T. Prodziekanów reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Obrady, ale i często dyskusje w kuluarach stanowiły okazję nie tylko do nawiązania nowych kontaktów, ale przede wszystkich do wymiany własnych doświadczeń i dobrych praktyk.

W stosunku do dotychczasowych edycji wskazać należy na istotną różnicę w przedmiocie zgłoszenia udziału w konferencji. Dotychczasowy formularz elektroniczny zastąpiony został edytowalnym formularzem w pliku word, który należy pobrać i odesłać do organizatora.

Dbając o komfort P.T. Uczestników, obowiązuje limit miejsc. Dlatego już teraz zachęcamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa, jak również do pozyskania zgody na udział w konferencji.

 

Do zobaczenia w kwietniu w Toruniu!

Jacek Pakuła