Logo-jacek

 

Bezpłatny webinar pt. Zapomogi i stypendia dla studentów z Ukrainy 

 

Instytut Prawa Szkolnictwa Wyższego i Nauki wraz z Pracownią Szkoleniowo-Doradczą Jacek Pakuła, przy wsparciu partnera technologicznego ClickMeeting organizuje webinar poświęcony aktualnej sytuacji studentów z Ukrainy w kontekście dostępu do pomocy materialnej finansowej z budżetu państwa.

 

Dotychczas zorganizowane spotkania:

  • 8 marca 2022 r. (wtorek), w godz. 9.00-10.30 rejestracja
  • 9 marca 2022 r. (środa), w godz. 13.30-15.00 rejestracja
  • 10 marca 2022 r. (czwartek), w godz. 13.30-15.00 rejestracja
  • 11 marca 2022 r. (piątek), w godz. 12.30-14.00 rejestracja
  • 14 marca 2022 r. (poniedziałek), w godz. 13.30-15.00 rejestracja

 

Osoby chcące wziąć udział w webinarze zostaną poproszone o podanie m.in. adresu e-mail (na który otrzymają Państwo potwierdzenie) oraz numeru telefonu (który będzie przydatny wyłącznie w celu potwierdzenia adresu), na wypadek błędnie podanego adresu e-mail.

Po zapisaniu się na webinar, na podany adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a następnie druga wiadomość - potwierdzenie udziału w webinarze. Prosimy o sprawdzenie, czy obie wiadomości dotrą - czasami trafiają do spamu.

 

Partner technologiczny

 

Program spotkania zakłada prezentację form wsparcia pomocy materialnej (art. 86 PSWiN), z uwzględnieniem wymogów formalnych, wskazaniem, na ile możliwe jest uproszczenie postępowania dowodowego, a także omówieniem przesłanek negatywnych ograniczających dostęp do stypendiów i zapomóg. 

 

Wykładowca: mgr Jacek Pakuła - prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, związany z Zakładem Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Autor artykułów prasowych (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Forum Akademickie) i publikacji naukowo-szkoleniowych z zakresu pomocy materialnej, w latach 2013-2016 pełnomocnik Dziekana WPiA UMK ds. Kontaktów z Interesariuszami, współtwórca Forum Pracodawców Wydziału Prawa i Administracji UMK. Pomysłodawca cyklu projektów naukowo-szkoleniowych, w tym organizowanej od 2012 r. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów.
 

Kontakt: mgr Jacek Pakuła, tel. 604 64 35 54, e-mail: pracownia@fpm.edu.pl