W dniach 1-3 czerwca 2015 r. w Toruniu, w hotelu Mercure Centrum, odbywała się IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów.
Wzięło w niej udział ponad 100 osób reprezentujących szkoły wyższe i instytuty naukowej Polskiej Akademii Nauk z całej Polski. Przypomnieć należy, że limit miejsc został wykorzystany w ciągu kilkunastu dni po otwarciu rejestracji.
Program konferencji uwzględniał kwestie związane z przyznawaniem pomocy materialnej: postępowanie, szczegółowe kryteria i zasady obliczania dochodu, jak również zagadnienia informacji publicznej, ochrony danych osobowych, odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej oraz pracowniczej.
Kolejna, V edycja konferencji pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów odbędzie się w 2016 r.
W tym miejscu bardzo gorąco dziękuję P.T. Uczestnikom - zarówno "stałym bywalcom" toruńskiej konferencji, jak i osobom, które pierwszy wzięły udział w konferencji!

Jacek Pakuła