Logo-jacek

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że kolejna - VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów odbędzie się w Toruniu w dniach 18-20 marca 2019 r.

Rejestracja zostanie otwarta 6 grudnia 2018 r.

Dodatkowe informacje zostaną opublikowane wkrótce. W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu: jacekpakula@fpm.edu.pl 

Do zobaczenia!
Jacek Pakuła

 

 

Pobierz zaproszenie - edycja 2018

 

 

Uwaga, rejestracja udziału w konferencji została zakończona - zapraszamy do zapisywania się na listę rezerwową oraz do Newslettera FPM (kliknij tutaj), na łamach którego będziemy informować o kolejnych przedsięwzięciach z zakresu m.in. pomocy materialnej dla studentów i doktorantów.

 

Szanowni Państwo,

serdecznia zapraszam do udziału w VI edycji Ogólnopolskiej Konferencji pt. Pomoc materialna dla studentów i doktorantów, która odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2017 r. w Łodzi.
Tegoroczna edycja współorganizowana jest we współpracy z Zakładem Sądownictwa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Patronat nad konferencją objęła Pani Prof. Agnieszka Liszewska - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także Pan Profesor Marek Zirk-Sadowski - Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Pan Profesor Jan Szmidt - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Patronat medialny sprawuje miesięcznik Forum Akademickie.
Zgodnie z tytułem, problematyka konferencji koncentruje się wokół stypendiów i zapomóg. Chodzi tu o pomoc materialną, o której mowa w art.173 i 199 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym oraz stypendia doktoranckie i tzw. projakościowe. Dopełnieniem mają być m.in. zajęcia z zakresu komunikacji ze studentami. Zgodnie z przyjęta formułą wykład otwarcia wygłosi Pan Profesor Jan Paweł Tarno, sędzia NSA orzekający m.in. w sprawach z zakresu pomocy materialnej, wybitny znawca tytułowej problematyki. Mając zaś na uwadze prace trzech zespołów roboczych w przedmiocie ustawy 2.0 - nowej ustawy regulującej sektor nauki i szkolnictwa wyższego - podczas konferencji zaprezentowane zostaną wstępne założenia środowiskowego projektu regulacji w przedmiocie pomocy materialnej dla studentów i doktorantów.  Z powyższych względów liczymy na Państwa udział i dyskusję.
Przypominamy również, że w ubiegłorocznej edycji wzięło udział 120 osób reprezentujących uczelnie i instytuty naukowej z całej Polski. Mając jednak na uwadze komfort P.T. Uczestników trzeba pamiętać, że liczba miejsce jest ograniczona. Z tych względów odradzamy pozostawienie decyzji o udziale w konferencji na "ostatnią chwilę". Rejestracja rusza w dniu 16 marca br.

Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zyska Państwa zainteresowanie i spotkamy sie w Łodzi!
Jacek Pakuła

Komunikat do pobrania