Z przyjemnością informujemy, że w Łodzi w dniach 14-16 maja 2018 r. miała miejsce I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Kierowników Studiów Doktoranckich.

Organizatorem przedsiewzięcia był Zakład Sądownictwa Administracyjnego WPiA UŁ. Patronat nad konferencją objęli: Pan Profesor Marek Zirk-Sadowski - Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Pani Profesor Agnieszka Liszewska - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także Krajowa Reprezentacja Doktorantów i miesięcznik Forum Akademickie.

W trakcie trzech dni obrad P.T. Uczestnicy omawiali zagadnienia związane z odpowiednim stosowaniem Kodeksu postępowania administracyjnego w indywidualnych sprawach doktorantów, począwszy od rekrutacji, przez tok studiów, do skreślenia z listy uczestników studiów doktoranckich. Dopełnienie stanowiły bloki poświęcone pomocy materialnej dla doktorantów oraz projektowanych zmian w ramach tzw. ustawy 2.0. Wykład otwarcia wygłosił Pan Profesor Jan Paweł Tarno, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający w sprawach z zakresu nauki i szkolnictwa wyższego.

Na uwagę zasługuje ogólna ocena konferencji, wyrażona przez Uczestników w anonimowej ankiecie: 4,47 (w skali od 1-niska do 5-bardzo wysoka). W tym miejscu również należy podkreślić, że P.T. Kierownicy Studiów Doktoranckich wyrazili potrzebę kontynuowania konferencji i zapowiedzili udział w kolejnej, II edycji w 2019 r.

Szczegóły wkrótce!