Z przyjemnością zapraszamy do udziału w warsztatach nt. pomocy materialnej dla studentów i doktorantów, które odbędą się w Toruniu w dniach 26-27 lipca 2018 r.

Zaletą warsztatów jest ich praktyczny wymiar. Omówione zostaną zagadnienia m.in. takie jak postępowanie ze studentami wykazującymi tzw. zerowy dochód, kryteria poszczególnych świadczeń, dochody niestandardowe, ale i przychody, których nie należy traktować jako dochód, a także zasady obliczania dochodu utraconego i uzyskanego, ważne przy składaniu wniosków o stypendium. Przybliżony zostanie katalog przykładowych osiągnięć naukowych wraz ze wskazaniem, czego nie należy punktować. Dopełnieniem będzie zaprezentowanie wzorów wniosków, ażeby wydawanie decyzji nie było nader uciążliwe. Nie zabraknie również dobrych praktyk, odnoszących się do działalności organów przyznających wsparcie, jak i wprost mających przełożenie na uzasadnianie decyzji.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przedsięwzięcia.