Z przyjemnością informujemy, że I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Prodziekanów ds. Studenckich odbędzie się w Łodzi w dniach 3-5 kwietnia 2017 r.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest problematyka odpowiedniego stosowania Kodeksu postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych aspektów wydawania decyzji w sprawach studenckich. Program obejmuje również takie zagadnienia jak pomoc materialna (w tym nadzór dziekana), odpowiedzialność dyscyplinarna, czy informacja publiczna i ochrona danych osobowych. Dopełnieniem, z uwagi na dynamiczne zmiany na rynku pracy, jest współpraca z pracodawcami. Intencją organizotorów jest stworzenie forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.
Wykład otwarcia wygłosi Pan Profesor Jan Paweł Tarno, kierownik Zakładu Sądownictwa Administracyjnego WPiA UŁ, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający m.in. w sprawach z zakresu nauki i szkolnictwa wyższego, jeden z największych znawców tytułowej problematyki. W gronie wykładowców wystąpią eksperci związani z różnymi ośrodkami akademickim - praktycy mogący pochwalić się konkretnymi osiągnięciami.
Liczba miejsc w konferencji jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń (w ramach tzw. wczesnej rejestracji przewidziano atrakcyjną opłatę). Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Zapraszamy do udziału!