uprzejmie informujemy, że prezentowana podczas konkferencji czerwcowej (Toruń, 16-18 czerwca 2014 r.) publikacja pt. Pomoc materialna dla studentów. Podręczny komentarz. Przegląd orzecznictwa. Wzory pism została zdeponowana w Repozytorium UMK w Toruniu celem upowszechniania wiedzy w przedmiocie tytułowej pomocy materialnej.

Adresatami są osoby na co dzień zajmujace się przyznawaniem pomocy materialnej - głównie członkowie komisji stypendialnych, kierownicy działów spraw studenckich, rektorzy i dziekani oraz dyrektorzy instytutów Polskiej Akademii Nauk., jak również wszyscy zainteresowani problematyką pomocy materialnej dla studentów i doktorantów.

Praca składa się z trzech części. Praca składa się z trzech części. Pierwsza z nich, zgodnie z podtytułem, to podręczny komentarz, którego rozważania koncentrują się wokół ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Obejmuje rozważania dotyczące statusu potencjalnych beneficjentów, systemu organów pomocy materialnej, przedmiotu świadczeń. Dopełnieniem jest zarys postępowania w przedmiocie pomocy materialnej. Druga część pracy stanowi przegląd orzecznictwa, przede wszystkim wojewódzkich sądów administracyjnych i Naczelnego Sądu Administracyjnego – za okres od 1 stycznia 2013 r. do 1 czerwca 2014 r. Trzecia część to wzory pism – przykłady wezwań, postanowień, czy decyzji, jakie na co dzień przygotowują podmioty przyznające pomoc materialną. Zostały one opatrzone uwagami istotnymi ze względu na ich sporządzanie i wydawanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Repozytorum UMK - pobranie ksiażki nie wymaga żadnych opłat, ani logowania.

Jednocześnie informujemy, że publikacja jest do nabycia w Pracowni Eikon Studio.

Dobrej lektury!