Z radością informujemy, że Pani dr hab. Beata Przyborowska. prof. UMK wyraziła zgodę na objęcie funkcji kierownika naukowego konferencji pt. Współczesne problemy nauki i szkolnictwa wyższego, która odbedzie się we wrześniu 2014 r.

Pani prof. B. Przyborowska jest pracownikiem naukowym w Katedrze Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Pełniła na tym wydziale m.in. funkcję Prodziekana ds. Studiów Podyplomowych i Kształcenia Nauczycieli. Obecnie jest Prorektorem ds. Kształcenia UMK. W kręgu Jej zainteresowań znajdują się: pedagogika ogólna, pedagogika szkoły, innowatyka pedagogiczna, kierunki rozwoju edukacji, a także edukacja integralna. Jest autorką książek dotyczących powyższej tematyki; w ostatnim czasie pracy pt. Pedagogika innowacyjności. Między teorią a praktyką (Wyd. Naukowe UMK, Toruń 2013).